Mitt troll!


I övrigt har jag varit med femtonåringen på BNK och gjort ASD1-test. Ett test som avgör hur många kriterier man uppfyller för Asperger syndrom. Nu när det snart är dags att börja gymnasiet så bad vi dem göra nytt test eftersom det var så längesedan utredningen gjordes. Det var spännande att sonen själv fick berätta hur han upplever det. Min stora fina kille. Kärlek till honom. Som det ser ut idag uppfyller han samtliga kriterier och hans diagnos kvarstår.
(Jag har frågat honom om det är OK att jag skriver detta och det är OK för honom).
Vad har ni gjort idag?
Kika gärna in här
Vilken generös kille du har! Skönt att ha en diagnos att luta sig emot. Lillfia så fin och så fort hon växer... :)
önksa jag var lite mer haj på data så jag med kunde hålla koll när alla uppdaterar men vet inte hur jag ska göra fattar noll när det gällar data är glad att jag kan det jag kan idag .)
ja jisses vad fort hon växer
Oj så stor hon blivit på bara en månad (varit på semester så inte suttit vid datorn) :)
Hoppas ni haft en underbar jul och nyår :)
Ja du Madde, det går fruktansvärt fort!!
Hur ska man hinna "suga på karamellen"!?
Men Goa är dom, dom härliga små :)
Bus och upptåg förgyller vår vardag, tacksam är jag för det!
Mmmm, vilka fina barn du har!! Kram till er...
Naaaw, vad söt hon är Milla (som vanligt)! Rosetten gör en extra "touch". :-D
Ha en skön dag!
Kram
Hon är såååå söt :)
Vilket sött litet troll du har:).
Snällt att du får skriva om det här för andra.
Kram
Du får ta en powenap ihop med milla sen :)
jupp 2.00 it´s
Oj är hon nio månader redan, jag tyckte inte det var länge sedan jag läste om att Milla fötts :) Vad tiden rusar iväg.
Vad bra att ni fick göra testet igen. Vi har fått tid på Aspergercentrum nu och så har vi gått med i Atention. Kram fina
Vilka söta bilder :)
sv: gillar man inte bönor kan man byta till ngr kokta ägg...
Vad jag har gjort?
Jag hittar på MASSOR av dumheter för att SLIPPA (som om jag slipper då eller...) plocka undan julen i butiken! :(
BLÄ
låter inte rent fel, jag tar nog en liten power nap senare :)
Hih visst är det!
Ett sådant gulligt troll!
Hej din pojk.... Hoppas att han mår bra så gott han kan!! DU är en fin mamma!
SV; Tack så mycket !! :)
Söta söta tjejen, så stor och redig hon är!
Så fin hon är :)

